Množí(me) se jak králíci

Ahojte, už to byla nějaká chvíle od posledního příspěvku. Tentokrát opět žádný překlad nevyšel (na překladech se pomalu pracuje, takže byste se releasů měli brzo dočkat), zato se ale pěkně množíme. Je to tak, už nás je 14. A jak se dalo tušit, všichni se flákáme. Jen tento článek nám trvalo napsat tři týdny (že Auri? :D). Tentokrát jsme se namnožili nějak moc, tak se k tomu někteří králíčci chtěli vyjádřit. A aby tu nebylo milión příspěvků, dohodli jsme se udělat jeden obří.

Fenste

FensteByl to krásný den. Většina králíčků si ještě pěkně pospávala, ale někteří už někde šaškovali nebo prožívali strasti reálného života. Nic neobvyklého. Když v tom najednou se země jménem Český fansub začla třást. Skoro nikdo, kromě pár vyvolených, nevěděl, co se děje. Vyvolení viděli, jak se slunce Českého fansubu otřásá v základech. Najednou se z nebe vynořily schody, které vedly k naší noře. Šlo po nich pár sluníček, pomalým krokem se blížila k noře. Když byla dole, ptala se, jestli u nás není místo. My jsme kývli, Keiiko vytáhl kouzelnou hůlku a přeměnil je na králíčky. A tak se naše nora zase o trošku víc zaplnila.

ALiEN211

ALiEN211V souvislosti s navyšováním regulovaného nájemného se k nám přestěhovalo větší množství králíčků. Někteří jsou ve světě fansubu noví, jiní už jsou českou titulkovou scénou vybroušení skoro k dokonalosti. Vzhledem k tomu, že naše nora nedokáže pojmout takovou ohromnou tlupu, jsme se rozhodli, že si vyřídíme hypotéku na její zvětšení a zútulnění. PAYPAL ÚČET ZDE? POSÍLEJTE, KOLIK CHCETE!

Omaj

omajNa otaku scéně se vyskytl velký trend, a to ten, ze každý chce patřit k černým králíčkům, či nějakého mít, takže se ke Kurousagi lidi valí doslova ve vlnách a Keiiko, který dělá všechno a zároveň nic, bude muset začít pracovat na větší obrátky, jinak mu selže pistole. Nyní se vám představí noví členové, jejichž valná většina přichází od krutopřísných sluníček.

(Keiikova poznámka: Omaj tohle psal v době, kdy na seznamu nových králíčků bylo víc z krutopřísných sluníček.)

Doufám, že jste nečekali od nich něco smysluplného. Alík opět plácl něco do větru, Omaj opět fantazíruje a Fenste výjimečně nevyskočil z okna. Tolik tedy úvodem a vrhnem se na představování.

Temari-niichan

Temari-nichanČao,
tak jsem byla donucena napsat o sobě nějaké informace. Když to udělám, budu prý ve skupině pracovat na pozici čistič a sazeč mangy pod jménem Temari-niichan. Jistě se ptáte, proč mám tak podivnou přezdívku. Stačí, když vám řeknu, že – jako všechny moje přezdívky – nevznikla z mé vůle. Kdo by chtěl podrobnější vysvětlení, ať si o ně řekne. Nekousnu ho. Teda možná.

Některým z vás můžu být povědomá. Pracovala jsem u skupiny Hakukodžó no Senši (HNS), kde jsem dělala enkódera. Mimo práci v této skupině jsem holka pro všechno, co se týká mangy u skupin Neoexorcist a Gohan Subs.

Doufám, že se vám má práce bude líbit a kdybyste náhodou měli nějaké připomínky, náměty či dotazy, neváhejte mě kontaktovat.

Temari-niichan

MistrBuBak

mbubakPříjemné(ý) *sami si doplňte denní dobu* přeji.

To tak jednou dostanete úkol, abyste o sobě napsali nějaký text. Jakože představení se nebo podobnou kravinu, která téměř nikoho nezajímá. Nicméně stejně začnete psát, tedy jak kdo a jak kdy. Rád bych tvrdil, že jsem vytvořil nový texťák a začal psát. Bohužel nezačal. Čuměl jsem na prázdný list dobrých deset minut, než jsem to poprvé vzdal. Vstal jsem a šel uvařit kafe (vlastně čaj, ale to nevyzní tak dobře, pokud to chcete použít jako narážku, že hledáte povzbuzení a inspiraci). O pár minut později byl obsah hrnku úspěšně přesunut do mého žaludku, avšak má osobní múza se asi zasekla někde v zácpě, jelikož v hlavě stále pusto prázdno. Musel jsem opět vstát z křesla a odejít, tentokrát byl na vině fakt, že mi vadil stále prázdný list a prázdnému (bílému) listu jsem zase vadil já. Prý jsem se na něj divně díval a bylo mu to nepříjemné.

Následujících pár hodin jsem strávil v hospodě. K tomu není potřeba nic dodávat. Cestou domů jsem vymyslel perfektní úvod, který by všechny ohromil. Nicméně asi byste mi neuvěřili, kdybych vám začal popisovat, jak jsem se v dětství musel protloukat životem sám a přetahovat se s vyhladovělým vlkem o kousek mršiny, jelikož mě rodiče ponechali svému osudu a opustili mě v hlubokých severských lesích, ať se o sebe postarám sám. Proto uděláme úvod stručný a bez zbytečných keců okolo.

Tak tedy to, co by vás mohlo zajímat… vystupuji pod přezdívkou MistrBuBak. Narodil jsem se ještě v době Československa. Mezi mé záliby patří… to vás vlastně zajímat nemusí, stejně jsem jen další bezvýznamná existence, na kterou narazíte na internetu. Jakou zastávám funkci ve skupině si můžete zjistit sami, tudíž je zbytečné o tom teď psát. Vidíte, já vám říkal, že to bude stručné. Ale tak, abyste neremcali prozradím vám ještě pár věcí. Jsem flegmatik a nehorázně lenivý člověk. Spokojeni? Pokud ne, tak to je váš problém.

Prozatím to bude z mé strany vše. Pokud máte nějaké dotazy či připomínky, nebojte se je vyjádřit (pravděpodobně budou ignorovány).

Aurielle

aurielleAhoj! S velkou pravděpodobností o mně už ti, již tento příspěvek právě čtou, někdy slyšeli, nebo naopak naprosto netuší, co můj nick znamená, a nejspíš si pod ním představí… no, to radši nebudu rozvádět. V obou dvou případech ovšem můžete s čtením přestat, protože vás moje kecy určitě nebudou zajímat.

Ale kdyby náhodou, tak… vás ještě jednou zdravím! 🙂 Jak jste si již nejspíš přečetli v nadpisu, můj nick zní Aurielle, a dost často ho lidi okolo mě zkracují na pouhé Auri (protože se tak lépe skloňuje). Na fansubové scéně se pohybuju od roku 2011, kdy jsem sám začal překládat Fairy Tail, jelikož se mi žádné z českých překladů nepozdávaly a navíc používaly Comic Sans. O rok později jsem se přidal k největším grammar nazis na fansubové scéně, které můžete v Česku najít, k Sunsubu, a tam jsem tak nějak vydržel až dodnes. Poznal jsem tam mnoho přátel, kterým vděčím taky za to, že mě zatáhli do české „otaku“ komunity, dá-li se to tak nazvat, a nakonec jsem se přidal i sem, do králičí nory.

Pár slov o mně, co dělám a tak dál: už poměrně hodně (fakt hodně) let se jako samouk zabývám programováním webů, aktuálně jsem studentem Fakulty informatiky MU, poměrně hodně pomáhám s organizací Animefestu a necelý rok se snažím se naučit fotit, a to především cosplayery. Obzvlášť, mají-li na sobě uniformu maidky a na hlavě kočičí ouška. Co se týče fansubu, 4 roky mi daly poměrně dost zkušeností, je ovšem stále mnoho oblastí, ve kterých bych se chtěl zlepšit… tak snad se tak někdy stane!

Jo, a jsem hrozně línej člověk. Proto do mě musel Keiiko dva týdny kopat, abych tohle napsal. Počítejte s tím, pokud po mně budete něco chtít a já pro to nebudu zrovna nadšený. 🙂

Auri

Veve

veveJsem vaše teta Veve, mám vás ráda a budu u vás žít. Přišla jsem sem za chill, se kterou mě pojí nejen dlouholeté přátelství, ale i dlouholetá spolupráce na překladech anime. Když se chill rozhodla přejít ke Kurousagi, nemohla jsem ji v tom prostě nechat a přišla jsem s ní. Máme totiž v plánu pár překladů, o které nechci přijít, zároveň ale stále působím v mém milovaném Sunsubu. Jelikož ráda pomáhám, je docela dost dobře možné, že mé jméno časem uvidíte i u jiných místních projektů. Kdoví, necháme se překvapit.

Miluju knihy, čočkovou polévku, Doctora Who a Terryho Pratchetta. Čest jeho památce.

Fekki

fekkiCo vám tu mám povídat… V první řadě jsem neschopný nekulturní surovec, který neumí tancovat! Kromě anime, mangy a Japonska se zajímám o hromadu jiných věcí ve všech různých směrech, takže strčím nos snad všude, spoustu věcí započnu, ale jenom málo jich dotáhnu až do konce… protože jsem flákač, ignorant a tak trochu flegmatik. Jsem milovníkem hudby, od punku, přes rock, jazz, bluegrass, elektroniku, nějaké alternativní šílenosti až po vážnou hudbu. (Musím zmínit Radiohead, jsou jednoduše nejlepší!) Mým koníčkem je steampunk, jsem nadšenec do všech mechanických hejbátek a udělátek, fascinuje mě lidská kreativita v tomto směru. No a to je vše, nazdar!

Na závěr bych ještě doplnil, že nábor nových králíčků na kterýkoliv post stále platí a rádi vás přivítáme v našem flákačském klubu. Ode mě je to pro dnešek vše a doufám, že sem ještě v tomto roce něco napíšeme. 😀

Keiiko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.